Žiadam zasielať HFI správy

Pozvánka

Pred tridsiatimi rokmi sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave odohrala veľká sviečková manifestácia. Tisícky ľudí vydali svedectvo o živote v spravodlivosti a pravde. V tichu sa modlili pri zapálených sviečkach za náboženskú a občiansku slobodu a tak urobili prvý rozhodujúci krok k slobodnej spoločnosti pre všetkých.

Preto vás v stredu 21. marca o 17:00  pri príležitosti osláv 30. výročia sviečkovej manifestácie a aj Dňa počatého dieťaťa pozývame na Hviezdoslavovo námestie na manifestáciu za život a spravodlivú spoločnosť pre všetkých. Nadviažme na odkaz sviečkovej manifestácie a aktualizujme ho pre dnešok. Vyjadrime náš rozhodný postoj v prospech ochrany ľudského života od počatia, za život v slobode a  pravde  a za spravodlivosť vo všetkých sférach spoločenského a politického života.  Na pódiu vystúpia osobnosti predovšetkým z radov kresťanov angažujúcich sa v témach ochrany života, rozvojovej a humanitárnej pomoci, boja proti korupcii, kresťanskej kultúry a občianskeho života.

Manifestáciu organizuje Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku (HFI). Podporujú ju ako partneri Fórum kresťanských inštitúcii (FKI), Fórum života a Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Je začiatkom osláv 30. výročia sviečkovej manifestácie, ktoré budú pokračovať rôznymi podujatiami cez víkend. Všetky spája motto osláv – Spolu za slobodu. 

Pred tridsiatimi rokmi tisícky statočných občanov vstúpili do zápasu za náboženské a občianske slobody. Nadviažme na ich odkaz.  Vráťme demokracii jej mravný základ, ktorý bol pri jej zrode. Postavme sa za spravodlivosť pre všetkých. Prinesme Svetlo a Nádej tam, kde je tma.

Viac informácii o manifestácii: www.bratislavazazivot.sk  

Viac informácii o všetkých podujatiach v rámci osláv 30. výročia: https://www.facebook.com/Svieckovamanifestacia/

Nezabudnite si zobrať zo sebou sviečku.

Čítať ďalej...

Istanbulský dohovor – zlo zamiešané do dobra

Bojovať proti násiliu na ženách je dôležité a je dobré, ak sa tejto téme venujú aj medzinárodné organizácie. Do Istanbulského dohovoru sa však okrem dobrých ustanovení dostali aj zlé, ktoré vychádzajú z gender ideológie. A to je škoda. Práve pre tieto zlé ustanovenia sa dohovor stal neprijateľný.

Čítať ďalej...

Nová žena chráni pred potratom

Obyvatelia dvadsiatich okresov s vysokou potratovosťou dostali v týchto dňoch do schránok informačný materiál Nová žena, o zdraví, živote a materstve, ktorý vydal Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z. Jeho cieľom je informovať ľudí o rizikách umelého potratu na zdravie a psychiku ženy, o možnostiach pomoci v tehotenstve, ako aj o iných riešeniach neželaného tehotenstva.

Dôvody tejto aktivity vysvetľuje Patrik Daniška, predseda inštitútu: „Mnohé matky sa cítia byť do potratu tlačené inými ľuďmi, alebo okolnosťami. Práve ony po potrate najviac trpia. Aby sa tlaku dokázali vzoprieť, veľmi im pomôže povzbudenie, ale aj kvalitné informácie. Práve o tom je Nová žena.“ ...

Čítať ďalej...

Sovieti a potraty

Presne pred 60 rokmi legalizovali komunisti v Československu potraty. V tom čase už mala potratová legislatíva za sebou dlhú históriu v Sovietskom zväze....

Čítať ďalej...

Gól za život ukončil sezónu v Radošovciach

Radošovce, 14. október 2017 – Tretí Gól za život v tejto sezóne sa stretol s mimoriadne pozitívnymi reakciami. Hoci domáci futbalisti z klubu TJ Chvojničan Radošovce prehrali v sobotu 14. októbra v priateľskom zápase nad tímom Gól za život 0:1, nálada domácich fanúšikov na tribúne bola veselá. Možno aj vďaka skutočne vyrovnanej hre na oboch stranách. Tím Gól za život skóroval vďaka dobre mierenej strele Simona Najara....

Čítať ďalej...