Žiadam zasielať HFI správy

Otec sa učí bezpodmienečne milovať dcéru, ktorú chcel potratiť

Kristi Burton Brown  |  LifeNews.com

Športová televízna stanica ESPN vysiela každý týždeň show s názvom „E:60“. Ide o investigatívnu hodinovú show s príbehmi – často osobnými, dojemnými a niekedy tragickými – ktoré súvisia so športom. V októbri 2012 ESPN umiestnila časť „E:60“ s názvom „Perfect“ na YouTube. „Perfect“ je pútavý príbeh, ktorý mení životy.

Heath White, vojak, maratónsky bežec a celkovo veľmi úspešný človek, bol náhle konfrontovaný s voľbou. V čase, keď bola jeho manželka druhý krát tehotná, Heath zistil, že jeho dcéra sa nenarodí taká perfektná, ako by očakával. Pripúšťa, že tlačil na svoju manželku, aby šla na potrat, ale ona to statočne odmietla.

Tu sa však príbeh nekončí. Po narodení Paisley sa Heath rozhodol, že bude jej otcom. Od  svojho drahého dievčatka sa naučil, čo naozaj znamená „dokonalosť“. A určite by povedal, že jeho život by bol úplne nedokonalý bez daru, ktorým je preňho Paisley. Kedysi nechcená, no teraz veľmi milovaná Paisley učí svojho otca, aký skutočne dokonalý môže byť život, keď prijmeme každého malého človeka.

Sami si pozrite tento príbeh. Trvá len niečo menej ako pätnásť minút, a budú to jedny z najlepších pätnásť minút vášho života. Príbeh Heatha neukazuje len krásu každého života – chceného či nechceného – ale ukazuje tiež silu zmeneného života. Bez ohľadu na to aké rozhodnutia sme spravili alebo chceli spraviť, môžeme začať odznova. Môžeme sa zmeniť ešte dnes a ceniť si každý život.

Život sám o sebe je úžasný.

Video je v angličtine bez titulkov.


Ďakujeme LifeNews.com za možnosť preložiť a uverejniť tento príbeh. Anglická verzia príbehu je dostupná tu.