Žiadam zasielať HFI správy

Kniha Ako chrániť život?

Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku v septembri vydal publikáciu Ako chrániť život?. Ide o knihu, v ktorej štyria pro-life právnici píšu o súčasnom stave právnej ochrany života na Slovensku a hľadajú možnosti zlepšenia tohto stavu. Zameriavajú sa hlavne na otázku ochrany života detí pred narodením, a to v kontexte slovenskej i medzinárodnej právnej úpravy. Ich texty odzneli ako príspevky na kolokviu, ktoré sa konalo v apríli 2012 v Bratislave.

Kniha je prínosná tak pre študentov (najmä študentov práva), politikov a iné verejné osoby ako aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o tému ochrany života.


Táto publikácia prináša nové nápady, ako by sa dala zlepšiť legislatíva v oblasti práva na život. Takmer všetky doterajšie návrhy na zlepšenie ochrany života smerovali k úplnému zákazu umelých potratov, no žiaľ neboli úspešné. Aj keď úplná ochrana života nenarodených detí je našim cieľom, hľadáme aj také čiastočné a postupné zlepšenia, na ktorých by sa už dnes vedelo zhodnúť širšie politické spektrum. Ako príklad takýchto zlepšení by sa dali uviesť zmeny z roku 2009, ktoré zaviedli informovaný súhlas žien pred potratom, potrebu rodičovského súhlasu neplnoletých dievčat a dvojdňovú lehotu na rozmyslenie zákroku.

Ako chrániť život? prináša ďalšie nápady podobného charakteru, ktoré by sa dali na Slovensku postupne zrealizovať. Veríme, že dobré nápady obsiahnuté v tejto knihe si nájdu svoju cestu, aby sa raz stali realitou.

Knihu si môžete stiahnuť v elektronickej podobe alebo si ju môžete objednať v tlačenej podobe na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. za cenu 7 Eur (cena pre študentov je 5 Eur). Ceny sú vrátane poštovného v rámci SR.

 

Kniha bola vydaná s podporou Nadácie Tatra banky.