Žiadam zasielať HFI správy

Na pochode Bratislava za život sa zúčastnili tisíce ľudí

Tisíce ľudí dnes (13.4.2014) popoludní podporilo v uliciach Bratislavy ochranu ľudského života od jeho počiatku. K príjemnej atmosfére druhého ročníka Bratislava za život prispeli aj Simona Martausová a Robo Opatovský. Podľa organizátorov sa na pochode zúčastnilo 9 tisíc ľudí, podľa odhadu niektorých účastníkov bola účasť až 15 tisíc.

Tento rok sa Bratislava za život okrem témy ochrany ľudského života od počiatku venovala aj prezentácii projektov konkrétnej pomoci tehotným matkám v núdzi. Na pódiu zazneli svedectvá o kráse života z úst akademickej maliarky Evy Trizuljakovej, novinára Petra Kremského a mladej študentky, matky dvoch detí, Kataríny Tomekovej.

„Druhý ročník Bratislava za život prekročil naše očakávania najmä vysokou účasťou. Množstvo ľudí, ktorí prišli na Hviezdoslavovo námestie a najmä potom na pochod ulicami Bratislavy svedčí o tom, že nám na najvyššej ľudskej hodnote, ktorou je život, naozaj záleží,“ povedala po skončení akcie Natália Šepitková z Bratislava za život. „Poukazovať na krásu a hodnotu ľudského života je našou prioritou, no zároveň si uvedomujeme, že v žiadnom prípade nesmieme zabúdať na matky, ktoré sa ocitnú pred ťažkým životným rozhodnutím. Sme radi, že sme pomohli propagovať projekty konkrétnej pomoci tehotným ženám v náročných životných situáciách.“

Druhý ročník podujatia Bratislava za život pritiahol na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave tisícky mladých ľudí, rodiny s deťmi a seniorov. Hudobní hostia – Simona Martausová a Robo Opatovský podporili pozitívnu atmosféru. Dav rozprúdili latino rytmy bubeníkov, ktorý sprevádzali návštevníkov aj počas pochodu do Medickej záhrady.

Na podujatí nechýbali ani aktivity pre deti, rozdávanie bielych stužiek a samotný pochod ulicami Starého mesta, ktorého cieľom bola Medická záhrada. Tam na účastníkov pochodu čakalo prekvapenie v podobe odhalenia a inštalovania umeleckého diela mladej umelkyne Dominiky Kunzovej. Lavička premenená na „rodinnú obývačku“,  nie je len jednou z desiatok lavičiek Medickej záhrady, oproti ostatným prináša atmosféru pohody a bezpečia.

Verejné zhromaždenie a pochod ulicami Bratislavy bol aktivitou iniciatívy Bratislava za život. Pripravila ho skupina dobrovoľníkov v rámci kampane „25. marec – Deň počatého dieťaťa“. Organizátormi sú Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku (HFI) a Spoločenstvo Ladislava Hanusa (SLH) v spolupráci s Fórom života.

Zdroj: www.bratislavazazivot.sk
Súvisiace články:
Blog: Bratislava za život - o čo nám ide
Video a fotky z Bratislava za život 2014