Žiadam zasielať HFI správy

Petícia za referendum odovzdaná prezidentovi

Zdroj: www.postoy.sk

408.322 podpisov za vypísanie referenda o ochrane rodiny dnes odovzdala Aliancia za rodinu prezidentovi Andrejovi Kiskovi.
Sú splnené všetky podmienky na konanie referenda v deň komunálnych volieb 15. novembra.
 
Prezidentovi Andrejovi Kiskovi dnes odovzdali predstavitelia Aliancie za rodinu (AZR) občiansku petíciu s vyše  408.320 podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny. Aliancia, ktorá petíciu organizovala, podpisy začala zbierať v apríli. Pôjde tak o prvé občianskymi aktivistami vyvolané referendum za 25 rokov histórie Slovenskej republiky. Predstavitelia Aliancie za rodinu sa ešte pred druhým kolom prezidentských volieb streli s Andrejom Kiskom, ktorý im prisľúbil, že referendum spojí s komunálnymi voľbami, ktoré sa budú konať 15. novembra.

„Chcem sa poďakovať viac ako 4500 dobrovoľníkom a ľuďom, ktorí nám posielali podpisy. Splnili sme svoj cieľ a dokázali sme za 4 a pol mesiaca to, čo sa zatiaľ nikomu v občianskom sektore na Slovensku nepodarilo,“ uviedla hovorkyňa Aliancie Anna Verešová. „Rovnako veľká vďaka patrí všetkým vyše 408.320 občanom, ktorí sa podpísali,“ dodala.

„Toto referendum nikomu žiadne práva neberie. Ide nám o zachovanie súčasného stavu, ide o to, aby sa otcovia a mamy  na Slovensku mohli slobodne vyjadriť k tomu, čo je pre deti najlepšie. Veríme, že ak by toto právo mali aj deti, tak by sa rozhodli pre otca a mamu. Rodina musí zostať na vrchole našich hodnôt. Jej význam a práva sú čoraz viac spochybňované a to práve autoritami, ktoré by ju mali podporovať. Mnohé nadnárodné inštitúcie či aktivistické rozhodnutia súdov vnucujú ideologické vnímanie rodiny, ktoré podľa nás nie je prirodzené. Doteraz sa nikto neopýtal v referende, čo si o tom myslia ľudia – my im túto šancu chceme dať “ povedal Anton Chromík, hovorca Aliancie. “

Aliancia za rodinu je presvedčená, že je mimoriadne dôležité, aby európski úradníci  či sudcovia zhora nenanucovali svoj názor verejnosti v akejkoľvek krajine EÚ. Podľa Aliancie ľudia zdola majú právo povedať, čo si o tejto téme myslia.

Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov, ktorá vznikla v decembri 2013 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Neviaže sa na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú stranu a je otvorená pre všetky organizácie, jednotlivcov, skupiny, inštitúcie, spoločenstvá či iné zoskupenia občanov, ktoré sa stotožňujú s vyhlásením Aliancie.
Alianciu momentálne podporuje 107 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv. Organizácie združené v Aliancii za rodinu zastupujú vyše 200.000 občanov Slovenska od stredoškolákov, cez vysokoškolskú mládež, aktívnych dôchodcov až po podnikateľov a akademické prostredie. Ambíciou Aliancie za rodinu je získať pre svoje myšlienky čím viaceré organizácie s víziou vytvoriť mohutné celospoločenské hnutie, ktoré sa postaví za manželstvo a rodinu, za ich dôležitosť a výnimočnosť. Hovorcami aliancie sú Anna Verešová, Anton Chromík a Peter Kremský.
5. apríla začala Aliancie zber podpisov pod petíciu za vyhlásenie referenda o ochrane rodiny.

Zdroj: http://www.alianciazarodinu.sk/